konkurs_foto

Zadanie konkursowe

„Portret emocjonalny” to temat konkursu fotograficznego. Zadaniem uczestników jest przygotowanie portretu pełnego emocji. Jury nie będzie aż tak mocno zwracać uwagi na kwestie techniczne, bajkowy bokeh czy idealny makijaż. Tu liczą się uczucia, przekaz, nastrój, czy światło budujące emocje.

Portret emocjonalny to tak naprawdę ogólna nazwa szerszej dziedziny fotografii. W jej skład wchodzą elementy reportażu, fotografii sportowej i klasycznego portretu (w plenerze jak i studiu). Chodzi o pokazanie ludzkich emocji: w czasie pozowania, różnych aktywności sportowych, podczas przeżywania wydarzeń czy w czasie zwykłego życia. Temat jest konkretny, ale jego realizacja jest swobodna, dzięki czemu otwiera drogę do udziału nie tylko portrecistom, ale też fotografom ulicznym, sportu, reportażystom, fotografom ślubnymi. Albo po prostu: każdemu, kto chce uchwycić szczere, ludzkie emocje.

Co, jeśli nie czuję się zbyt dobrze w takim rodzaju fotografii? Możecie to zadanie potraktować jako ćwiczenie, aby się rozwijać jako fotografowie. To właśnie emocje, są często kluczem do zwrócenia uwagi i wykonania zdjęć, które zapadną w pamięć.

Jury

Zgłoszone fotografie będą oceniane w składzie:

Nagrody

Autorzy najlepszych 10 zdjęć otrzymają następujące nagrody:

 • I miejsce - Aparat cyfrowy Sony A7 III + obiektyw FE 28-70 MM F/3.5-5.6 OSS
 • II miejsce - Karta pamięci Sony CFexpress typu A 160 GB CEA-G160T + Statyw MT055XPRO3 z głowicą MHXPRO-3W
 • III miejsce - Pro-Light II Plecak Backloader M + Joby Statyw HandyPod
 • IV miejsce - Pakiet filtrów Marumi Exus (CPL + Protect ) o dowolnej, występującej średnicy + Joby Statyw HandyPod
 • V miejsce - pakiet filtrów Marumi DHG ( CPL + Protect ) o dowolnej występującej średnicy + Patona Powerbank Clear 3.0 PD20W 10000mAh MagSafe Fast Charge
 • VI miejsce - Patona Powerbank Clear 3.0 PD20W 10000mAh MagSafe Fast Charge + Joby Statyw HandyPod
 • VII miejsce - Patona Powerbank Clear 3.0 PD20W 10000mAh MagSafe Fast Charge
 • VIII miejsce - Patona Powerbank Clear 3.0 PD20W 10000mAh MagSafe Fast Charge
 • IX miejsce - Joby Statyw HandyPod
 • X miejsce - Joby Statyw HandyPod

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni pierwszego dnia festiwalu (13 czerwca), wtedy także zostaną przekazane nagrody.

Sony A7 III to sprawdzony bezlusterkowiec, obecny na rynku już od 2018 r. ale wciąż jeden z najbardziej uniwersalnych aparatów. Oferuje duże możliwości, zarówno w kwestii zdjęć jak i filmów. Ma pełnoklatkową matrycę o rozdzielczości 24 Mpix, która umożliwia fotografowanie w trybie seryjnym z prędkością do 10 kl./s. Korpus wyróżnia się solidną ergonomią, szybkim i celnym AF (693 punkty ostrości) i wydajnym akumulatorem (700-800 zdjęć). W trybie wideo umożliwia nagrywanie w rozdzielczości 4K 30 kl./s (100 Mb/s, 8-bit) oraz Full HD 120 kl./s. To jeden z najbardziej zbalansowanych i użytecznych aparatów na rynku.

Jak się zgłosić i zasady konkursu
 • Aby zgłosić zdjęcie do konkursu należy zalogować się do platformy MEETING15 (klikając spersonalizowany link z e-maila, który dostaje każdy uczestnik po zakupie biletu), dodać swoje zdjęcia (zdjęcie) do formularza zgłoszeniowego.
 • Zgłoszenia przyjmujemy do 9 maja 2024 r., godz. 23:59:59.
 • Uczestnik może zgłosić od 1 do 3 zdjęć w formacie JPG, minimum 1920 px na dłuższym boku. Jedno zdjęcie nie może przekroczyć wagi 3 MB.
 • W konkursie mogą brać udział fotografie wykonane dowolnym narzędziem.
 • Obróbka prac konkursowych - W konkursie mogą brać udział fotografie wykonane aparatem lub telefonem, dowolną techniką, delikatnie zmodyfikowane w programie do obróbki zdjęć, np. Adobe Photoshop czy Lightroom.
  • Dopuszczalne: Kadrowanie, wyostrzenie, zmiana nasycenia barw oraz kontrastu, winieta, korekta kolorów, konwersja do czerni i bieli, sepia, retusz, punktowe rozjaśnianie, przyciemnianie, HDR, korzystanie z narzędzi korekcji typu stempel, ręczny pędzel korygujący (w pomocniczy sposób, aby jedynie wyczyścić drobne elementy, zachowując przy tym główny kadr i charakter zdjęcia).
  • Zabronione: Techniki fotomontażu, kolarze, narzędzia sztucznej inteligencji (podmiana nieba, tła, usuwanie istotnych elementów kadru i inne), dodawania podpisów, grafik, elementów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Jury może zażądać od autora udostępnienia oryginału zdjęcia bez żadnej obróbki w celu późniejszej weryfikacji postanowień regulaminu. Przypominamy też, że obrazy wygenerowane przez sztuczną inteligencję, to nie są fotografia/zdjęcia, zatem nie mogą brać udziału w tym Konkursie.
 • Przed wysłaniem zgłoszenia, zapoznaj się koniecznie z regulaminem konkursu (PDF).
 • Zwycięskie prace zostaną wywieszone podczas Festiwalu Fotoforma na wystawie w specjalnej strefie Chillout

Zakończono przyjmowanie prac konkursowych

Partner konkursu

Sponsorzy konkursu